Вітаю Вас, Гість

ДИТЯЧА АГРЕСІЯ

Агресія — це енергія подолання, боротьби, відстоювання своїх прав та інтересів. Ця сила необхідна дитині для того, щоб досягти своєї мети, протистояти перешкодам. Небажа­ною є не сама по собі агресія, а не­прийнятні форми її прояву: звичка кричати, ображати, битися. Тому за­вданням виховання дитини є не усу­нення її агресії, а навчання адекват­но проявляти свої негативні почуття: гнів, обурення, неприйняття. Саме тому, що дитина не вміє усвідоми­ти й висловити протестні почуття стосовно значущої особи (батька чи вчителя), у неї може виникати «без­предметна агресивність» — поши­рення почуття злості на слабші та безпечні об'єкти: на дітей, тварин, предмети. Причиною підвищення дратівливості також можуть бути фі­зичні чи психічні проблеми дитини, які виснажують її, підвищують збу­дженість та імпульсивність.

          Чим можуть допомогти батьки ... Читати далі »

Переглядів: 214 | Додав: Admin_sc_5 | Дата: 28.11.2016 | Коментарі (0)

1. Старання дитини обов’язково мають бути визначеними. Позитивна оцінка і добре, тепле ставлення необхідні дитині для хорошого самопочуття, для формування в неї такої важливої риси, як впевненість у собі і своїх можливостях.

 

2. В режимі дня кожної дитини повинні бути постійні обов’язки, закріплені за нею на тривалий час. Дитина, яка вміє працювати вдома, легко долучається до навчання. Створіть умови для розвитку самостійності у поведінці дитини. У п’ятикласника обов’язково повинні бути домашні обов’язки, за виконання яких він несе відповідальність.

3. Розширювати й збагачувати навички спілкування з дорослими та однолітками, вчіть враховувати оцінки й думки інших людей для формування власних поглядів Важливо, щоб у дитини була можливість обговорити свої шкільні справи, навчання і відносини з друзями, в сім’ї, з батьками.

4. Не порівнюйте дитину з іншими дітьми. Порівнюйте її з такою, якою вона вчора, чи, можли ... Читати далі »

Переглядів: 143 | Додав: Admin_sc_5 | Дата: 28.10.2016 | Коментарі (0)

 

Тема нашої розмови досить серйозна – вияв дітьми жорстокості і агресії. На жаль, ці явища живуть серед нас, дорослих, і серед наших дітей. Що ж це за явище і варто нам про нього говорити ?

Слово «агресивність» утворено від латинського aggressio – напад. В даному випадку візьмемо визначення агресії як активної форми виразу емоції гніву, яка виявляється через спричинення збитку людині або предмету. Зверніть увагу, агресія – цей вираз емоції, а емоція – це те, що ми випробовуємо незалежно від наших бажань і тим більше бажань оточуючих нас людей. Емоції, у тому числі і емоцію гніву, не можна заборонити.

Є різні варіанти визначення, що таке агресія, один з них такий : агресія – це поведінка, що заподіює шкоду предметам чи предмету, людині чи групі людей. Агресія може виявлятися фізично (удари) і вербально ( порушення прав іншої людини без фізичного втручання )

У психології розрізняють два види ... Читати далі »

Переглядів: 343 | Додав: Admin_sc_5 | Дата: 05.05.2016 | Коментарі (0)

Однією з необхідних умов перетворення України у справжню правову державу є підвищення рівня правової освіти населення, у першу чергу – молоді. Чимало роблять для цього засоби масової інформації, громадські організації, правоохоронні органи. Але найважливіше місце тут займає школа.
Побудова громадянського суспільства в Україні неможлива без реорганізації системи освіти та правового виховання підростаючого покоління. Пошук шляхів і засобів громадянської освіти та виховання молоді становить нині одну з найактуальніших проблем педагогічної науки та шкільної практики.
... Читати далі »
Переглядів: 68 | Додав: Admin_sc_5 | Дата: 26.09.2014 | Коментарі (0)

« 1 2