Вітаю Вас, Гість
Головна » 2020 » Лютий » 28 » Інтелектуально-пізнавальна гра «Побут козаків»
10:27
Інтелектуально-пізнавальна гра «Побут козаків»

Славна і багата історія нашого народу. Героїчну сторінку в неї вписали славні запорожці, степові рицарі, оборонці української землі. Запорізька Січ завжди існувала за своїми правилами і законами, дотримувалася власних (вироблених століттями) форм організації осілого і похідного життя. Багато з цих оригінальних звичаїв і традицій стали символами української ідентичності й тому заслуговують на особливу увагу. Тож 25 лютого у Ватутінському ліцеї №5 було проведено інтелектуально-пізнавальну гру  «Побут козаків».

Козаки  та берегині мали нагоду збагатити себе знаннями про те, хто міг бути козаком, які прізвиська і чому були в козаків, який в них був одяг та аксесуари. В грі взяли  участь рої «Соколи» (6-й клас) та «Нащадки козаків» (7-й клас), а провели її класні керівники В.П. Божко та Л.О. Арутюнян.  В чотирьох раундах  гри від кожного рою виступала команда з  п’яти осіб. В четвертому, пісенному, раунді участь взяли  всі члени  роїв. Оцінювало виступи команд  поважне журі у складі: завідувач методичного кабінету Шарова О.О., методист методичного кабінету Лєдок Л.В., директор ліцею Круть В.П., заступник директора з виховної роботи Бойко Л.В.

В першому раунді діти дізналися про побут козаків, зокрема, як приймали в козаки, чому новоприбулим давали прізвиська  і яким було повсякденне  життя наших славних предків.

В другому раунді діти дізналися про козацьке вбрання: шаровари, сорочку, пояс, шапку, чоботи. Якими вони були в часи козаччини, з чого виготовлялися, яке значення мали.

В третьому раунді йшлося про козацькі аксесуари. Учні почули та побачили багато цікавого про козацьку зачіску, вуса, сережки та люльку.

В нашому ліцеї помаленьку

Юні джури підростають.

Вони люблять Україну

І пісень вкраїнських знають.

Останнім раундом гри було  «Козацьке  караоке».  Рої «Соколи» та «Нащадки козаків» співали  козацькі  пісні: «За світ встали козаченьки», «Ой, на горі та й женці жнуть», «Козацькому роду нема переводу», «Їхали козаки».  Цей раунд провела  вчитель  музичного мистецтва Коломієць І.І.

Козаки були кмітливими, дотепними, любили байки та гумор. Прикрасили цю гру вірші та гуморески Петра Ребра «Запорожці», «Кого боявся Сірко», «Нащо вуса козакові» у виконанні Лисяного Дениса та Прудиуса Євгенія (учні 7кл.), Лащевського Тимофія та Ковтуна Владислава (учні 6 кл.).

Підсумки гри підвів директор ліцею Круть В.П., подякувавши організаторам та учасникам і вручивши Грамоти роям.

Категорія: Національно-патріотичне виховання | Переглядів: 97 | Додав: Admin_sc_5 | Рейтинг: 0.0/0