Вітаю Вас, Гість
Головна » 2020 » Лютий » 28 » Козацька медицина
10:24
Козацька медицина

 

21 лютого 2020 року на базі Комунального закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів «Ватутінський ліцей №5 Ватутінської міської ради Черкаської області» було проведено  дебати на тему: « Козацька медицина: Чи застосовується козацька медицина в сучасному житті українського народу? Чи притаманна вона іншим народам?»

Три тижні тому вчитель мистецтва Коломієць І.І. запропонувала  козацьким роям  «Хортиця» та «Серце патріота»  взяти участь у дебатах, створивши дві команди, кожна з яких отримала відповідне завдання. Представники  рою «Хортиця»  назвали свою команду «Ствердження», добираючи матеріали, які доводили, що козацька медицина існувала та була на високому рівні. А представники рою «Серце патріота», які назвали свою команду «Заперечення», мали довести, що конкретних фактів про козацьку медицину не існує.  

Дебати проходили дуже гаряче. На заході були використані  відеоматеріали і старовинні рецепти зцілювання козаків, а також прозвучала козацька молитва. Учні  також познайомились з міфічним образом віщуна, чаклуна на Запорозькій Січі, який умів ворожити, лікувати поранених козаків. Його називали козак-характерник.

По закінченні дебатів експертна комісія, в складі: Лєдок Л.В., методиста методичного кабінету відділу освіти, Бойко Л.В., заступника директора ліцею з виховної роботи, Батової О.С., вчителя біології, Чмир І.А., медсестри ліцею та Алєксєєвої К., прем’єр-міністра ліцею, визнала, що  в цих дебатах переможцями є всі. Адже команда «Ствердження» пропагує козацьку медицину, доводячи, що  ця медицина передавалась українцями з покоління в покоління, що предки-козаки відрізнялися від інших, маючи здоровий організм та вміючи  дбати про себе, тож  мали чудово розвинену на той час медицину. Натомість,  команда «Заперечення» говорила про те, що якби ми користувалися  козацькою медициною, то  були б  набагато  здоровіші та міцніші. Родзинкою заходу стало частування присутніх улюбленим козацьким напоєм – узваром, який за спеціальним рецептом приготувала Доденко Н.М., класний керівник рою «Хортиця».

Слухаючи дебати дітей,  мимовільно замислюєшся над тим, до якого славетного роду ми відносимося, якими мудрими, сильними, вмілими  були наші предки.

Категорія: Національно-патріотичне виховання | Переглядів: 86 | Додав: Admin_sc_5 | Рейтинг: 0.0/0