Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Лютий » 3 » Квітковий рай Катерини Білокур
16:27
Квітковий рай Катерини Білокур

Ім'я Катерини Білокур, самобутньої художниці з народу, яка в своїх чудових полотнах втілила невмирущу красу живописної української природи, назавжди вписалося в історію народного мистецтва.

2 лютого,  у Ватутінській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 у  5 класі,  було проведено літературно-мистецьку годину «Сонячний і беззахисний талант» , яку підготували учитель образотворчого мистецтва Людмила Вікторівна Калиушко  та завідуюча бібліотекою для дітей Калиушко Валентина Павлівна. Бібліотекар розповіла про непростий життєвий і творчий  шлях    К.В. Білокур . Народилася вона 7 грудня 1900 року в селі Богданівці  Пирятинського повіту (Полтавщина) нині Яготинський район Київської області в  селянській родині. Безрадісно пройшли її дитячі та юнацькі роки. Читати і писати вона навчилася по букварю, який хтось їй подарував. "На цьому моя освіта початкова, середня і вища закінчилася" - з сумом писала Катерина Білокур, згадуючи своє нелегке минуле.

      Проте незвичайна пристрасть до знань, до книги відіграла важливу роль в її самоосвіті. На початку 20-х років, спілкуючись з богданівським вчителем Іваном Григоровичем Калитою, який дозволив їй користуватися бібліотекою, дізнається вона про "чарівне слово - художник". З цього часу потай від усіх Катерина почала свої перші студійні роботи вуглем на клаптиках домашнього полотна У житті вона була непередбачуваною, воістину не од світу цього жінкою. Добре ткала, вишивала, славилася кравчинею, грала у драматичному гуртку. Художниця К.Білокур виявила неабиякий талант і тоді, коли бралася за перо. Про це свідчать її літературні спроби: оповідання, казки, епістолярна спадщина, описи природи. Цінними є перекази Катерини про старовинні свята та обряди, записи народних пісень. Ще за життя, страждаючи від того, що рідні не дозволяють їй займатися малярством, відчуваючи холодну байдужість односельців, писала у листах до друзів: “Живу нещасливо: як не буйний вітер збива, так дощем полива, то снігом очі засипає, то ожеледдю життєву путь-доріженьку заливає”. Але вона виборола неможливе — самотужки виростила з себе Художника. І хоча все  своє життя прожила у рідному селі, та картини її знають нині у всьому світі.  Діти ознайомились з фотокнигою «Катерина Білокур», картини відомої майстрині справили на учнів велике враження.

Переглядів: 50 | Додав: Admin_sc_5 | Рейтинг: 0.0/0