Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Листопад » 11 » Міський семінар-практикум на тему «Українське козацтво в сучасному процесі національного відродження та системі національно- патріотичного в
10:10
Міський семінар-практикум на тему «Українське козацтво в сучасному процесі національного відродження та системі національно- патріотичного в

 

14 жовтня в Україні відзначають День українського козацтва. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави.

« Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» – прописна істина сучасного українця.

З нагоди Дня українського козацтва та Пресвятої Богородиці 18 жовтня 2019 року в ЗОШ №5 відбувся семінар- практикум на тему «Українське козацтво в сучасному процесі національного відродження та системі національно- патріотичного виховання».

На семінар завітали вельмишановні гості : завідувач методичним кабінетом відділу освіти Шарова О.О., методисти методичного кабінету відділу освіти Лєдок Л.В, Калиушко Л.В., Насікан Ю.М. та заступники директорів з навчально-виховної та виховної роботи освітніх закладів міста.

. Відкрила семінар Шарова О.О., завідувач методичним кабінетом, яка обґрунтувала роль вчителя у формуванні громадянської компетентності учня, та яким має бути педагог, щоб виховувати громадянські цінності в дітей.

Громадянські компетентності виокремлено як складові Нової української школи. Учасники семінару відвідали ранкову зустріч у 1 класі, яка мала національне спрямування (вчитель Короленко Л.Г.).

Заступник директора з навчально-виховної роботи Архипенко Т.І. розкрила поняття громадянської освіти і громадянської компетентності та представила роботу педагогічного колективу з формування громадянських цінностей під час освітнього процесу.

Також учасники семінару відвідали інтегрований урок з історії України та української літератури в 11 класі на тему «Розстріляне відродження» (вчителі Добровольська О.А. , Ковтун Н.І.).

Вчитель предмету «Захист Вітчизни» Круть В.П., ветеран зенітно-ракетної бригади Кирилюк С.І. та учасник АТО Бабюк С.В. провели захід для учнів 9 класу на тему: «Зброя Другої світової війни та патріотизм сучасних воїнів».

Заступник директора з виховної роботи Бойко Л.В. презентувала напрямки національно - патріотичного виховання, які здійснюються в закладі.

В ході семінару було проведено концерт на патріотичну тему, який підготувала вчитель музичного мистецтва Коломієць І.І. Паралельно з концертом було проведено квест, який організувала і провела заступник директора з виховної роботи Бойко Л.В. для учнів 10-го класу, щоб вони пройшли випробовування та показали витримку, спритність , кмітливість,інтелект, які притаманні були козакам, та довели, що вони є гідними нащадками козаків і готові до урочистої посвяти в козаки та берегині.

Традиційно посвята розпочалась з девізів роїв, здачі рапортів ройовими пану директору школи. А рій « Серце патріота»( учні 10 класу) показав муштровий впоряд, учні підходили по черзі до атамана , який тримав у руках шаблю та ікону, ставали на одне коліно перед ним, давали клятву, цілуючи прапор, що любитимуть Україну, поважатимуть Батьківщину, гордо нестимуть звання козака. А щоб не забували обіцянки, писар бив тричі батогом по спині, щоб перевірити, чи справжні вони козаки.

У кінці урочистостей рої вишикувались на флешмоб «Україна єдина»

А на останок батьки учнів школи пригощали всіх смачним кулішем, варениками, пирогами та напоями.

Категорія: Національно-патріотичне виховання | Переглядів: 111 | Додав: Admin_sc_5 | Рейтинг: 0.0/0