Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Вересень » 5 » Національно-патріотичне виховання учнів - один із пріоритетних напрямків формування компетентної особистості за 2015-2016 н.р.
15:50
Національно-патріотичне виховання учнів - один із пріоритетних напрямків формування компетентної особистості за 2015-2016 н.р.

Найактуальніше питання сьогодення є виховання патріотизму та формування національної свідомості молодого покоління. Основним інститутом, що забезпечує організацію й функціонування всієї системи формування патріотичних якостей є держава, але важливу роль в цьому процесі відіграють навчальні заклади.

Патріотичне виховання дітей спрямоване на кращі зразки історії рідного народу, його досвіду, традицій, освіти й культури, вищих християнських ідеалів тому і є  головним пріоритетом виховної роботи школи, діяльність якої регламентується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Наказом Міністерства освіти і науки України від 10.06.2015 №641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді ».

З 2015 року Ватутінська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5 працює над реалізацією виховної  проблеми «Національно-патріотичне виховання учнів – один із пріоритетних напрямків формування компетентної особистості».

Метою якої є:

 • успадкування духовних надбань  українського народу;
 • вивчення вікових традицій та героїчних сторінок історії українського народу та його Збройних сил;
 • виховання моральної відповідальності за все, що робиться на рідній землі, палке прагнення боротися за розквіт, велич і могутність Батьківщини, готовності її захищати;
 • утвердження принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, милосердя, патріотизму та інших доброчинностей.

Ідеї патріотизму педагоги школи намагаються зробити наскрізними в системі шкільного життя, тому активно залучають дітей до участі в різноманітних заходах, присвячених відзначенню державних та традиційних свят.

         У школі розроблено й затверджено програму патріотичного виховання учнів на 2016-2020 роки, сплановано систему заходів з національно-патріотичного виховання дітей і учнівської молоді, згідно з якими організовано роботу вчительських і учнівських колективів. Чільне місце в приміщенні  займає обладнаний куточок державної символіки та куточок Слава Україні Героям Слава. У системі позакласної виховної роботи зі школярами передбачено заходи з використанням державної символіки, розкриттям її змісту, історії виникнення та сучасного тлумачення.

         У 2015-2016 н.р. проведено міський семінар – практикум на тему: «Національно-патріотичне виховання учнів – один із пріоритетних напрямків формування компетентної особистості».

            Патріотичне виховання школярів органічно поєднується з усією навчально-виховною роботою, важливим завданням якої є правдиве й глибоке розкриття героїчного минулого нашої держави, виховання учнівської молоді на бойових традиціях старшого покоління й підготовка її до захисту своєї Батьківщини. У школі діють 4 гуртки патріотичного спрямування «Пам'ять поколінь», «Юний стрілок», «Пошук», вокальний гурт «Барвінок», члени гуртків беруть активну участь у шкільних, міських та обласних конкурсах, змаганнях, фестивалях, а саме: в міському конкурсі «Я-Патріот», є лауреатами міського конкурсу  патріотичної пісні «Пам'ять поколінь», вибороли І місце в міському етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та нагороджені дипломом і грамотами.
            За вивчення предмету «Захист Вітчизни» учні Шинкеєв Артем та Семерик Вадим нагороджені обласною відзнакою кращих учнів Черкащини, знавців предмета «Захист Вітчизни» пам’ятними значками «Відмінник Захисту Вітчизни». 
            Систематично співпрацюємо з Ватутінською міською бібліотекою для дітей, міським краєзнавчим музеєм.
            Важливим напрямком роботи з патріотичного виховання є залучення учнів до волонтерської благодійної діяльності по наданню посильної допомоги ветеранам війни, солдатським удовам. Волонтерський загін «Милосердя» організовує допомогу за місцем проживання ветеранам Великої Вітчизняної війни Кулькову Миколі Архиповичу, Рогальській Сусанні Ісаківні.

            Протягом 2015-2016 н.р. проведено цикл Уроків мужності, бесід, лекцій, годин спілкування, зустрічей, екскурсій, акцій, лінійки пам’яті, тижні історії народу, конкурси дитячих малюнків, тематичні виставки . Для  учнів школи, лейтмотивом яких стала тема єдності народу України та цілісності її території, любов до України, самовідданість і патріотизм її захисників. На Уроках були присутні учасники АТО: Кухаренко О.В., Дерев'янко В.Г., Маджар С.Ю.,, Батенко А.В.  учасники Євромайдану та волонтери міста.

            Учні, батьки та весь коллектив школи взяли участь у благодійних акціях «Лист пораненому», «Малюнок пораненому», «Подаруй воїну свято», «Допоможи вільно рухатись», «Святий Миколай – воїнам». Спільними зусиллями було зібрано й відправлено в зону АТО продукти харчування та теплий одяг.

            Педагоги у своїй роботі вміло використовують різноманітні методи і форми національно-патріотичного виховання, враховуючи вікові й психологічні особливості дітей. Виховання юного громадянина здійснюється учителями як на уроках, так і в позаурочний час. Під час перебування у міському військово-спортивному таборі «Джерело» учні здобули кубок у брейн-рингу на найкращі знання історії рідного міста.

             Питання організації роботи, спрямованої на виховання в учнівської молоді патріотичних почуттів контролюється дирекцією школи, аналізується в наказах, розглядається на педагогічних радах, нарадах при директору, методичних об’єднаннях класних керівників.
            Колектив школи отримав подяки від командирів військових частин військовослужбовців які перебувають в зоні АТО.

Отже, ми добре розуміємо, що молоді люди, яких сьогодні виховуємо, – активна сила політичних змін і залежно від того, які цінності вони вносять у ці зміни, яку культуру впроваджують, з якими знаннями й перспективними планами йдуть у життя, багато в чому буде залежати майбутнє суспільства.

Робота школи спрямовуватиметься на реалізацію наступних завдань:

 • робота гуртків;
 • організація роботи волонтерського загону «Милосердя»;
 • вивчення досвіду роботи вчителя предмету «Захист Вітчизни» (Роль вчителя у вихованні патріотизму);
 • підготовка учнів до участі в шкільних, міських, обласних конкурсах, фестивалях («Україна – це ми», «Джура (Сокіл)», «Я-Патріот», Пам'ять поколінь, Афганська пісня,…);
 • проведення міських змагань з кулькової стрільби, турнір стрільби з пневматичної гвинтівки між 10 і 11 класами, воєнізовані естафети;
 • конкурс малюнків;
 • вироби для учасників АТО;
 • співпраця з батьківським активом;
 • співпраця з міською бібліотекою для дітей;
 • зустрічі та співпраця з учасниками АТО, волонтерами, учасниками Євромайдану;
 • бесіди, уроки мужності, круглі столи, зустрічі,години спілкування, перегляд відеофільмів, презентації учнів, обговорення книг сучасних письменників на військову тему, тематичні виставки, тематичні  заходи з відзначення історичних та пам'ятних дат свята, тематичні місячники та декади , конкурси, фестивалі, акції, флеш-моби;
 • зустрічі та шефство  над ветеранами Другої світової війни Кульковим М.А., Рогальською С.І.;
 • поновлення куточка «Слава Україні – Героям Слава» матеріалами;
 • участь у мітингах, реквіях, вахти пам’яті  та покладання квітів до пам’ятних місць міста;
 • екскурсії до міського краєзнавчого музею;
 • поїздки та екскурсії по місцях бойової слави (м. Звенигородка, м. Корсунь-Шевченківський, м. Чигирин, с. Шампань);
 • відкриття класу «Козацька рада».

Вважаю, що запропоновані заходи сприятимуть виконанню педагогами високої відповідальної місії – вихованню підростаючого покоління в дусі патріотизму, служіння своїй Вітчизні, своєму народу.

Користуючись нагодою дякую вчителям школи  Крутю В.П., Коломієць І.І., Довбуш М.Г., Арутюнян Л.О., Добровольській О.А., Фортеленко І.М., Доденко Н.М., Шинкарьовій В.М., Марченко С.В., Галущенко О.В. та  бібліотекарю школи Островській В.О. за активну участь у  національно-патріотичному вихованні учнів школи.

Підготувала

заступник директора школи з виховної роботи

Калиушко Людмила  Вікторівна

Категорія: Національно-патріотичне виховання | Переглядів: 284 | Додав: Admin_sc_5 | Рейтинг: 0.0/0