Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Жовтень » 11 » Посвята в козаки та козачки
14:12
Посвята в козаки та козачки

Посвята в козаки та козачки

      14 жовтня в Україні відзначають День українського козацтва. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло вирішальну роль у становленні нашої держави.

     « Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього» – прописна істина сучасного українця.

     З нагоди Дня українського козацтвата та Пресвятої Богородиці , 11 жовтня в нашій школі відбулося традиційне свято - посвята в козаки , козачки.

      На свято завітали вельмишановні гості : завідувач методичним кабінетом відділу освіти Жовновата Н.Я.,методисти методичного кабінету відділу освіти, начальник сектору сімї,молоді та спорту Дроздова В.М.,отаман Козачанського куреня «Вільного козацтва» Голуб О.П.

      До посвяти в козаки та козачки юні п’ятикласники, семикласники та десятикласники готувалися ще з вересня і чекали цього дня з великим нетерпінням обираючи назви роїв та речівки.

      Козацькі рої здали рапорти директору школи. А рій « Хоробрі серця» показали муштровий впоряд.

      Одним із важливих моментів було освячення святим отцем Петром учасників святкового дійства .А потім всі ройові підходили по черзі до атамана , який тримав у руках шаблю та ікону, ставали на одне коліно перед ним ,давали клятву,цілуючи прапор,що любитимуть Україну,поважатимуть Батьківщину, гордо нестимуть звання козака. А щоб не забували обіцянки, писар бив тричі всіх батогом по спині, щоб перевірити, чи справжні вони козаки.

     Продовжилися концертною програмою, а це були пісні у виконанні новоспеченого козачка Майданського Назара, сучасний український танок у виконанні учнів 9 класу Сподобаєва Івана та Петрової Анни. Приємно вразив виконанням музичних українських творів ансамбль сопілкарів «Дивограй Катеринопільської дитячої музичної школи під керівництвом викладача Добровольської Н.М. 

     З захопленням присутні спостерігали за майстер-класом, який продемонстрували вихованці школи Кіокушин карате.

     А на останок батьки роїв Пригощали всих смачним кулішем,варениками,пирогами та напоями. Бажаючі учні та гості мали змогу повотографуватися з козаками.

 

Переглядів: 33 | Додав: konni | Рейтинг: 5.0/1