Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Грудень » 20 » Українські вечорниці
09:50
Українські вечорниці

Здавна зібрання молодих відбувалося на вечорницях. Вечорниці починалися пізньої осені і тривали до початку Великого посту.

Для проведення вечорниць дівчата підшуковували простору хатину. Господиня цього дому — жінка (бабуся, вдова), яку всі прибулі величали «вечернична, досвітчана мати, паніматка». Саме вона стежила за дотриманням усіх звичаїв та традицій під час вечорниць. Причому, якщо молодь сиділа до півночі, то це вечорниці, якщо до третіх півнів —досвітки.

За приміщення молодь розплачувалася хлібом, тканиною або ж іншими продуктами. Вечорниці відвідували молоді люди, які були неодруженими. Брати і сестри намагалися перебувати в різних оселях.

В українських традиціях в нашій шкільній оселі вже декілька років відбуваються вечорниці. 15 грудня 2017 року вже вкотре в шкільному актовому залі відбулося блискуче святкування з піснями,танцями, обрядами, ритуалами ворожіння, комічними сценками та справжнім українським застіллям. Учасниками дійства стали учні 8-11 класів. Учні веселились від душі, кусали калиту,частувались варениками та іншими українськими смаку ликами.

Категорія: Національно-патріотичне виховання | Переглядів: 70 | Додав: Admin_sc_5 | Рейтинг: 0.0/0