Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Травень » 2 » Великий митець у царині світової літератури
13:41
Великий митець у царині світової літератури

Великий митець у царині світової літератури

Ти смерті й забуття минеш дорогу
І, подолавши путь в людські серця,
Вперед ітимеш із віками в ногу,
Аж поки дійде світ свого кінця.

 

 

Ці слова належать видатному англійському поету і драматургу Вільяму Шекспіру, але повною мірою їх можна віднести й до самого автора. Більше чотирьохсот років літературознавці та вчені сперечаються про одного з найзагадковіших митців слова в світовій літературі. І що б не говорили про Шекспіра, беззаперечним є лише одне – в історії людства знайдеться небагато постатей, рівних йому. Духовний всесвіт творця не має меж: образи Гамлета, Отелло, короля Ліра, Джульєтти й Ромео, створені ним, однаково вражають людей різних національностей та віросповідань.

Для вшанування творчості В. Шекспіра 25 квітня в нашій школі був проведений мистецький захід «Король поезії, король театру», організаторами та ведучими якого були Арутюнян Л.О., вчитель зарубіжної літератури, та Коломієць І.І., вчитель музичного мистецтва. Учасниками дійства були учні 8-10-х класів, а глядачами – учні 9 класу, вчителі та батьки. Емоційно й натхненно звучали шекспірівські сонети у виконанні старшокласників, але найбільше враження на присутніх справило декламування поезій Очкасовою Я. та Алєксєєвою К. (обидві – учениці 10 кл.).

Вічним гімном любові вважається трагедія Шекспіра «Ромео і Джульєтта», яка й сьогодні змушує тріпотіти серця, хвилювати й бентежити людей в усіх куточках світу. Цю історію переповіли глядачам Колісник А. та Кошлак Ю. (учні 8 кл.), а одну з сцен трагедії чудово зіграли учень 10 кл. Радченко О. (брат Лоренцо), учениця 10 кл. Фортеленко М. (Джульєтта) та учень 8 кл. Хлівний О. (Паріс).

Жодна трагедія Шекспіра не має такого космічного масштабу , як п’єса «Король Лір» – твір про долю людини та людяність у світі егоїзму та зла. Зі змістом трагедії глядачів знайомили учні 9 кл. – Поліщук А. та Штангей Б. Одну із сцен цієї п’єси майстерно представили Торлін Д. (король Лір), Маняк Ю., Марченко Д., Очкасова Я. (доньки короля) – всі учні 10 кл., а також Коцар Є. (граф Кент) – учень 8 кл.

Найпопулярнішою ж п’єсою в історії мистецтва вважається трагедія Шекспіра «Гамлет, принц данський». Секрет стійкого й тривалого інтересу до твору – у загальнолюдських проблемах, втілених в художні образи. Учениці 10 кл. Мовчаненко К. і Єрмакова К. переказали сюжет трагедії, а їх однокласник Поліщук В. мовою оригіналу емоційно озвучив найвідоміший монолог Гамлета.

Всі виступи під час заходу супроводжувалися демонстрацією презентації, створеною Арутюнян Л.О., та музичним оформленням, підібраним Коломієць І.І.. Гучними оплесками глядачі подякували учасникам цього свята шекспірівського слова, яке дало можливість усім присутнім в актовій залі зануритися в світ літературних шедеврів, переживаючи різноманітні враження та емоції.

 

Переглядів: 95 | Додав: Admin_sc_5 | Рейтинг: 0.0/0