Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Серпень » 27 » Звіт з виховної роботи за 2017-2018 н.р.
13:19
Звіт з виховної роботи за 2017-2018 н.р.

Звіт з виховної роботи за 2017-2018 н.р.

 

Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу (patria) як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін.

Виклики сучасного суспільства ставлять перед системою освіти завдання виховати громадянина-патріота нової формації (ініціативну особистість продуктивно-діяльнісного типу, яка бачить перспективи своєї держави, готова відстоювати її інтереси). Основним документом щодо національно- патріотичного виховання підростаючого покоління є Стратегія національно- патріотичного виховання дітей та молоді, затверджена Указом Президента України від 13.10.2015 р. № 580/2015.

Наш навчальний заклад став для учнів осередком становлення громадянина - патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єдності української політичної нації та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.

Основним напрямком з виховної роботи стало національно-патріотичне виховання молоді, превентивне та сімейне виховання, а у практику виховної роботи були введені нові нормативні документи, спрямовані на захист прав дітей шкільного віку, на безпеку їх життєдіяльності та вшанування традицій боротьби за соборність і незалежність України, а саме: Указ Президента України Про Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» від 9 лютого 2016 року № 42/2016, Указ Президента України від 22 січня 2016 року № 17 «Про заходи з відзначення 100-річчя від початку Української революції 1917-1921 років»

Проблема над якою працює наша школа: «Національно-патріотичне виховання учнів – один із пріоритетних напрямків формування компетентної особистості.»

Виходячи із можливостей школи виховний процес був спрямований на виконання наступних завдань:

- формування національно-патріотичної свідомості школярів, їх здатності аналізувати ситуацію у державі, розуміти своє значення та роль у сьогоденні та майбутньому;

- формування здоров’язберігаючих компетенцій усіх учасників навчально-виховного процесу, реалізація здоров’язберігаючих проектів у школі І-ІІІ ступенів;
- формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод
людини і громадянина, Конституції, державних символів, правової
свідомості;
- створення сприятливих умов для співробітництва вчителів, учнів та їх
батьків, як необхідної умови запобігання відхилень у поведінці учнів;
- створення умов для розвитку інноваційної особистості та творчої
самореалізації кожного учня;
- формування здатності учнів до самореалізації у подальшому житті.

У школі був розроблений план виховної роботи з класними колективами, план правового та превентивного виховання, плани роботи гуртків, план ро

боти соціально-психологічної служби школи.

У 2017-2018 навчальному році план виховної роботи виконано у повному обсязі.

Реалізація національно - патріотичного виховання в практику відбувається через проведення ряду заходів, запланованих на 2017-2018 н.р., які мають різні форми роботи: тематичні лінійки, конкурсні програми, змагання, диспути, круглі столи, благодійні акції, уроки мужності, уроки пам’яті,зустрічі з військовослужбовцями, героями АТО, волонтерами, допомога бійцям АТО.

Проводиться постійна робота з вивчення кращого досвіду військово-патріотичного та фізичного виховання допризовної молоді.

У 2017-2018 навчальному році виховна діяльність педагогічного колективу була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, концепції громадянського виховання, комплексної програми профілактики і запобігання поширення алкоголізму, наркоманії, токсикоманії та СНІДу серед населення, комплексна програма профілактики злочинності, Національна програма патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства, програма роботи з обдарованою молоддю, Програма профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, Програма правової освіти, Національна програма оздоровлення дітей, програма «Обдарована молодь», Закони України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», комплексна програма «Фізичне виховання – здоров’я нації».

Метою громадянського виховання є формування громадської свідомості, набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин. Формування у молоді, незалежно від національної приналежності, рис громадянина Української держави і трудової, екологічної культури.

При відзначенні національних свят та пам’ятних дат, зокрема Дня захисника України, Дня Гідності і Свободи, Дня Збройних Сил України, Дня Соборності України тощо, вчителі керувалися методичними матеріалами Українського інституту національної пам’яті; було організовано конференції, семінари, круглі столи; проводилися військово-спортивні змагання, фестивалі-конкурси патріотичної пісні, прози і поезії, вшановували сучасних героїв-захисників України та пам'ять загиблих за свободу, єдність та незалежність Українського народу.

На виконання наказу відділу освіти Ватутінської міської ради Черкаської області від 29.05.2017 № 370 «Про заходи міської програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 рр.» та наказу Ватутінської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів №5 Ватутінської міської ради Черкаської області з 01.09.2017 створено козацький клас з числа учнів 5,7,9-б класів на базі школи.

12.10.2017р. в школі відбулась урочиста подія – посвята в козаки та козачки учнів 9б, 7-го та 5-го класів. Заходи були організовані в рамках проведення святкових заходів з нагоди Дня захисника України та Дня Українського козацтва. Козацькі рої продемонстрували речівки та прийоми муштрового впоряду, а також урочисто присяглися підтримувати козацьку волю та заповіді козаків.

Отаман Козачанського куреня «Вільного козацтва» Голуб О.П.привітав козачат зі святом та провів церемонію посвяти в козаки та козачки. Разом з писарем він вручив ройовим заповіді та грамоти, які підтверджують проходження посвяти. Протягом року робота з козацькими класами велась на належному рівні, проводились відкриті заходи «Козацькі Ради».

На підсилення національно - патріотичного виховання організовано роботу трьох гуртків.

«Козацькому роду нема переводу, «Історія українського козацтва» ,«Патріот Батьківщини» .

Та факультативів: «Основи топографії», «Християнська етика», «Джура», «Козачата».

Педагогічний та учнівський колективи втілили у життя свої задуми, як можна відродити козацькі традиції в школі.

 

Учні нашої школи брали активну участь у таких заходах:

 

- всеукраїнська акція «Увага! Діти на дорогах»;

- міські змагання з кульової стрільби;

- міські змагання «Олімпійське лелеченя»

- міські змагання ДЮП

- міський крос «Золота осінь»

- міські заходи з проведення Всеукраїнської акції «16днів проти насильства»

- міський конкурс «Я-Патріот»

- акція «Хай Миколайчик принесе здоров’я»

-. міський конкурс «Подорож по алеї правових знань»

- міський фестиваль патріотичної пісні «Пам'ять поколінь»

- міський конкурс юних поетів «Тарасовими шляхами» з нагоди дня народження Т.Г.Шевченка

- військово-спортивна гра « Сокіл»,(«Джура»)

Організація дитячого самоврядування в ЗОШ № 5 планується відповідно до нормативно-правової бази, зазначеної в державних документах, згідно з планом роботи навчального закладу.

Прем’єр - міністром школи була учениця 11 класу Кірюшкіна Анастасія.

Організація учнівського самоврядування починається з класного колективу. У кожному класі обрані староста та його заступник. Відповідальні справи щодо керівництва життям класу доручаються активу, а потім залучається весь класний колектив.

Діяльність учнівського самоврядування здійснюється за чітко складеними планами засідань Учнівської Ради та кожної комісії.

Протягом навчального року робота учнівського самоврядування була ефективною. Комісії працювали на належному рівні та допомагали в організації виховної роботи в школі. Лідери учнівського самоврядування протягом року були активними учасниками міських акцій та брали участь в організації шкільних заходів, а саме:

 

 

У І семестрі:

- В рамках місячника «Увага! Діти на дорозі!» конкурс дитячих малюнків «Я – пішохід», «Дорожні знаки - надійні помічники»;

- Підготовка та проведення заходів до Дня фізкультури і спорту (спортивні змагання,похід до лісу )

- Заходи до Дня миру: акція «Голуб миру» та «Дзвін Миру»

- Підготовка та проведення Дня самоврядування, святкового концерту до Дня вчителя

- До Всеукраїнського дня бібліотек акція «Подаруй книгу бібліотеці»

- До Всесвітнього Дня толерантності: конкурс колажів «Наш клас – територія толерантності», інформаційні п’ятихвилинки «Толерантність – це...», «Паркан відвертості»

- Акція «16 днів без насильства»: претести з питання попередження розповсюдження СНІДу та ВІЛ: «Міфи і факти»; інформаційні хвилинки «Мої права та обов’язки»

- Новорічна майстерня: конкурс на кращу ялинкову прикрасу;

- Акція «Хай Миколайчик принесе здоров’я»

- Новорічні ранки «Новий рік ступає на поріг»

 

 

У ІІ семестрі:

- Екологічна акція «Допоможіть птахам!»

- День Соборності України

- День Пам’яті жертв Голокосту

- День пам’яті подій під Крутами

- Участь у міському фестивалі патріотичної пісні «Пам'ять поколінь»

- Акція подаруй Валентинку

- Участь у мітингу «Вшанування пам’яті воїнів –афганців»

- Заходи до Дня Героїв Небесної Сотні

- Шкільний фестиваль «Україна – це ми»

- Підготовка до святкування 8 Березня

- Проведення шевченківських днів

- Участь у міському конкурсі юних поетів «Тарасовими шляхами» з нагоди дня народження Т.Г.Шевченка

- Заходи присвячені Всесвітньому дню здоров’я

- Заходи, присвячені Дню Землі, Дня довкілля.

- Заходи, присвячені Дню Цивільного захисту.

- Заходи, присвячені Дню пам’яті «Чорнобиль-біль України»

- День матері

- Заходи, присвячені тижню пам’яті до Дня перемоги

- Заходи до Дня Європи в Україні

- Заходи до Дня вишиванки

- Свято Останнього дзвоника

- Міжнародний день захисту дітей

 

Протягом навчального року проведено ряд місячників: «Увага! Діти на дорозі» (вересень, березень); місячник протипожежної безпеки (жовтень, квітень), «За здоровий спосіб життя» (січень), профілактики шкірно-венеричних захворювань (травень).

В ході місячників було заплановано і проведено чимало заходів – виставки малюнків, плакатів, конкурси рефератів, творів.

Для учнів молодших класів було проведено профілактичні бесіди з інспекторами відділення профілактичної роботи неповнолітніх.

На достатньому рівні проводилася спортивно-масова робота. Кожного року у закладі проводиться тиждень фізичного виховання, загальношкільні заходи

У 2017 -2018 н. р. успішно працював шкільний сайт. Заступник директора з виховної роботи з учителем інформатики систематично висвітлювали усі проведені у школі заходи на сайті.

Місячник української писемності та мови:

з метою підвищення престижу рідної мови, піднесення її ролі у формуванні особистості в навчальному закладі в 2017 році було проведено Місячник української писемності й мови. Відповідно до плану роботи Місячника проведено такі заходи:

  • Участь у міському етапі олімпіади з української мови та літератури;
  • Участь у І та ІІ етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика;
  • Участь у І та ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка;

Правовиховна робота

У 2017-2018 н. р. правовиховна робота велася на достатньому рівні. На внутрішкільному обліку перебувало 2 учні. З учнями, схильними до правопорушень проводилась корекційна робота практичним психологом, соціальним педагогом та класними керівниками. Учні даної категорії залучались до участі в класних та шкільних заходах.

Правові знання поглиблюються і розширюються у позакласній, позаурочній роботі. В арсеналі форм і методів навчально-виховної роботи:

- тематичні загальношкільні лінійки та класні години;

- зустрічі з юристами;

- лекції, бесіди на правову тематику;

- анкетування;

- зустрічі з працівниками правоохоронних органів, медичними працівниками;

- уроки правознавства;

- соціологічні дослідження,

- індивідуальні бесіди з важковиховуваними учнями;

- батьківські лекторії;

- відвідування проблемних сімей вдома.

Проведено Дні правових знань, Тиждень права, Місячник морально – правового виховання, щомісячно проводилися єдині класні години з правового виховання. Діє Рада по профілактиці правопорушень.

Практичним психологом школи регулярно і ефективно проводяться корекційно-розвивальні заняття з учнями групи ризику та учнями, що потрапили у складні життєві умови.

Профорієнтаційна робота

Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота у школі здійснюється під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках, позакласні виховні заходи, екскурсії на підприємства.

Протягом року учні 9,11-го класів зустрічалися з представниками навчальних закладів середніх та вищих рівнів акредитації.

Літнє оздоровлення

  • В пришкільному таборі «Веселка» відпочивало 102 дитини. У першочерговому порядку забезпечено відпочинком за кошт міського бюджету 19 категорійних дітей . Дітей – сиріт, дітей – інвалідів, дітей із малозабезпечених, багатодітних та неповних сімей, дітей, батьки яких загинули або приймають участь в зоні АТО та дітей-талановитих.
  • В таборі проводяться цікаві заходи, конкурси, вікторини, естафети. екскурсії
  • Відпочинкова зміна тривала з 4 червня по 21 червня 2018 року.
  • В таборі функціонує мовна група, де проводяться заходи щодо

популяризації вивчення англійської мови.

 

 

Категорія: Звіт виховної роботи | Переглядів: 26 | Додав: Admin_sc_5 | Рейтинг: 0.0/0